Киев, 01032, бул. Тараса Шевченко, 48а, оф.2
+380675014782 Viber, Telegram, WhatsApp
www.apollotour.kiev.ua
andriy@apollotour.kiev.ua


Санаторий Шаян
Санаторий Карпаты
Санаторий Солнечное Закарпатье
Санаторий Поляна
Санаторий Квитка полонини
Санаторий Синяк
Санаторий Верховина

Курорты Закарпатья
Главная Путеводитель Украина Курорты Закарпатья

Загальний опис

Велика гірська система Карпат починається недалеко від Братіслави (Словаччина) і закінчується на південному сході поблизу Залізних воріт (Румунія). Довжина Карпат приблизно 1500 км. Дугою із трьох сторін оточують вони Середньоєвропейську низовину. У північно-західній частині їхня ширина становить 240 км, у південно-західній - 340, а в північно-східній, де розташовані українські Карпати, вона звужується до 100-120 км.

Залежно від розташування, біогеографічного районування та особливостей Карпати поділяються на Західні, Східні і Південні. Західні - розташовані на території Словаччини, Чехії, Польщі і, частково, Угорщини, де й є найвища точка Карпат - гора Герлах (2655 м). Південні - меридіально розкинулися на території Румунії. Східні (за винятком Східних Бескидів, що у Словаччині та Польщі, а також Семиградських гір, що у Румунії) - на території України.

Середня висота Українських Карпат - 1000 м. На них припадає 10,3% площі усіх Карпат і 3,5% території України.Простягаються вони з північного заходу на південний схід майже на 280 км при середній ширині - 100 км. Найвища вершина - гора Говерла (2061 м).

В межах України Карпати діляться на: зовнішні (Скибові), куди входять Бескиди, Горгани і Покутсько-Буковинські Карпати; центральні або Верховинські; внутрішні або Полонинсько-Чорногірські.

Карпати – гірська система оригінальна тим, що на її території збереглися унікальні для Центральної Європи праліси. Самі ж гори являють собою "м'які", без скельних виступів гірські вершини - полонини. Це є частина гори вище 1400м., на якій не росте ліс. На плоскогір'ї ростуть чорниця і брусниця. Трохи нижче, на схилах гір, завжди можна зустріти зарості ожини. Влітку гірський пейзаж доповнюють численні отари овець. Попутно відбувається збір овечого молока з якого вівчарі відразу роблять овечий сир (який використовується для виготовлення найсмачнішої карпатської бринзи).

Основна частина Карпат вкрита хвойними і буковими лісами. Крім ялини і бука в Карпат також ростуть дуб, граб, сосна, модрина, вільха, черешня, горіх а також тис - дерево, період життя котрого біля тисячі років. У складі букових пралісів зростають клен гостролистий, ясен звичайний та ільм гірський, які майже зникли у багатьох районах Карпат і трапляються лише у важкодоступних місцевостях. На верхніх схилах гір — альпійські луки, багаті рідкісними видами флори. Зокрема, ендемічною рослиною — рододендроном східнокарпатським. Завдяки рожевим барвистим квітам у народі його називають альпійською трояндою. Тут беруть початок багато рік Західного регіону України: Прут та Черемош, Лімниця, яку вважають однією з найчистіших рік Європи.

У Карпатських горах Ви зможете побачити ще багато цікавого. Скажімо, сосну гірську, яка зростає на горі Піп Іван на висоті понад 2000 метрів. Найвище дерево — модрину європейську, висота якої — 54 метри — поблизу Рахова, і найнижче — вербу туполисту, висота якої — до 15 сантиметрів — на схилах гори Близниця. Весною, недалеко від Рахова, можна побачити квітучу долину нарцисів.

У гірських масивах багато тисяч років тому утворилися карстові печери і родовища з покладами кам'яної солі. Над родовищами розташовані соляні озера а-ля "Мертве море" в Ізраїлі. Ці озера набагато менші, але з тими ж цілющими властивостями.



Размещение и техподдержка V0vik ICQ: 4008853
Управление.

bigmir)net TOP 100 ЕЗЙРЕФ сОДЕЛУ.нЕФТЙЛБ